GS 10
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Sistine van Pletzen | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Atlegang Monnakgotla | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Phillipa Mulder | ZA | KPM TENNIS CLUB | No | - |
- | Anke Cronje | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
- | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Serena Valdes | US | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Li-May Swanepoel | Pretoria Oos Primary | No | - | |
- | Wendy Modiba | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
- | Anabèl Van Pletzen | ZA | Mooirivier Laerskool | No | - |
- | Izanne Rust | ZA | Newton Primary | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Alani Nel | Kathu Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-10-06 9:30am | Box 1: X1 | VDWTA - Court 3 |
Sistine van Pletzen
|
Tanishka Pillay
|
1-8 |
2021-10-07 2:45pm | Box 1: X2 | VDWTA - Court 1 |
Sistine van Pletzen
|
Yasmin Lombard
|
6-3 |
2021-10-06 8:00am | Box 1: X3 | VDWTA - Court 1 |
Sistine van Pletzen
|
Atlegang Monnakgotla
|
7-2 |
2021-10-07 1:15pm | Box 1: X4 | VDWTA - Court 1 |
Sistine van Pletzen
|
Phillipa Mulder
|
5-4 |
2021-10-06 11:00am | Box 1: X5 | VDWTA - Court 5 |
Sistine van Pletzen
|
Anke Cronje
|
4-5 |
2021-10-06 11:00am | Box 1: X6 | VDWTA - Court 6 |
Tanishka Pillay
|
Yasmin Lombard
|
6-3 |
2021-10-07 1:15pm | Box 1: X7 | VDWTA - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-3 |
2021-10-07 2:45pm | Box 1: X8 | VDWTA - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Phillipa Mulder
|
9-0 |
2021-10-06 8:00am | Box 1: X9 | VDWTA - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Anke Cronje
|
7-2 |
2021-10-06 9:30am | Box 1: X10 | VDWTA - Court 4 |
Yasmin Lombard
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-3 |
2021-10-06 8:00am | Box 1: X11 | VDWTA - Court 3 |
Yasmin Lombard
|
Phillipa Mulder
|
7-2 |
2021-10-07 1:15pm | Box 1: X12 | VDWTA - Court 3 |
Yasmin Lombard
|
Anke Cronje
|
3-6 |
2021-10-06 11:45am | Box 1: X13 | VDWTA - Court 1 |
Atlegang Monnakgotla
|
Phillipa Mulder
|
6-3 |
2021-10-07 2:45pm | Box 1: X14 | VDWTA - Court 3 |
Atlegang Monnakgotla
|
Anke Cronje
|
1-8 |
2021-10-06 9:30am | Box 1: X15 | VDWTA - Court 5 |
Phillipa Mulder
|
Anke Cronje
|
1-8 |
2021-10-07 1:15pm | Box 2: X16 | VDWTA - Court 4 |
Genevieve Goodchild
|
GIANA SMITH
|
6-3 |
2021-10-06 8:00am | Box 2: X17 | VDWTA - Court 4 |
Genevieve Goodchild
|
Serena Valdes
|
7-2 |
2021-10-08 8:00am | Box 2: X18 | VDWTA - Court 1 |
Genevieve Goodchild
|
Li-May Swanepoel
|
7-2 |
2021-10-06 11:45am | Box 2: X19 | VDWTA - Court 2 |
Genevieve Goodchild
|
Wendy Modiba
|
9-0 |
2021-10-06 9:30am | Box 2: X20 | VDWTA - Court 6 |
Genevieve Goodchild
|
Anabèl Van Pletzen
|
8-1 |
2021-10-08 8:45am | Box 2: X21 | VDWTA - Court 1 |
Genevieve Goodchild
|
Izanne Rust
|
6-3 |
2021-10-08 8:00am | Box 2: X22 | VDWTA - Court 2 |
GIANA SMITH
|
Serena Valdes
|
6-3 |
2021-10-06 8:00am | Box 2: X23 | VDWTA - Court 5 |
GIANA SMITH
|
Li-May Swanepoel
|
7-2 |
2021-10-06 10:15am | Box 2: X24 | VDWTA - Court 1 |
GIANA SMITH
|
Wendy Modiba
|
5-4 |
2021-10-06 11:45am | Box 2: X25 | VDWTA - Court 3 |
GIANA SMITH
|
Anabèl Van Pletzen
|
7-2 |
2021-10-07 2:45pm | Box 2: X26 | VDWTA - Court 4 |
GIANA SMITH
|
Izanne Rust
|
5-4 |
2021-10-07 1:15pm | Box 2: X27 | VDWTA - Court 5 |
Serena Valdes
|
Li-May Swanepoel
|
4-5 |
2021-10-08 8:45am | Box 2: X28 | VDWTA - Court 2 |
Serena Valdes
|
Wendy Modiba
|
5-4 |
2021-10-07 2:45pm | Box 2: X29 | VDWTA - Court 5 |
Serena Valdes
|
Anabèl Van Pletzen
|
8-1 |
2021-10-06 11:45am | Box 2: X30 | VDWTA - Court 4 |
Serena Valdes
|
Izanne Rust
|
4-5 |
2021-10-07 2:45pm | Box 2: X31 | VDWTA - Court 6 |
Li-May Swanepoel
|
Wendy Modiba
|
5-4 |
2021-10-08 8:45am | Box 2: X32 | VDWTA - Court 3 |
Li-May Swanepoel
|
Anabèl Van Pletzen
|
7-2 |
2021-10-06 10:15am | Box 2: X33 | VDWTA - Court 2 |
Li-May Swanepoel
|
Izanne Rust
|
5-4 |
2021-10-07 1:15pm | Box 2: X34 | VDWTA - Court 6 |
Wendy Modiba
|
Anabèl Van Pletzen
|
5-4 |
2021-10-06 8:00am | Box 2: X35 | VDWTA - Court 6 |
Wendy Modiba
|
Izanne Rust
|
4-5 |
2021-10-08 8:00am | Box 2: X36 | VDWTA - Court 3 |
Anabèl Van Pletzen
|
Izanne Rust
|
3-6 |
2021-10-08 9:30am | A1 | VDWTA - Court 5 |
Tanishka Pillay
|
Genevieve Goodchild
|
2-7 |
2021-10-08 9:30am | B1 | VDWTA - Court 6 |
Anke Cronje
|
GIANA SMITH
|
7-2 |
2021-10-08 10:15am | C1 | VDWTA - Court 1 |
Sistine van Pletzen
|
Li-May Swanepoel
|
2-7 |
2021-10-08 10:15am | D1 | VDWTA - Court 2 |
Yasmin Lombard
|
Izanne Rust
|
2-7 |
2021-10-08 10:15am | E1 | VDWTA - Court 3 |
Atlegang Monnakgotla
|
Serena Valdes
|
0-9 |
2021-10-08 10:15am | F1 | VDWTA - Court 4 |
Phillipa Mulder
|
Wendy Modiba
|
0-9 |