BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Brandon RIESEBERG | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[2] | Johan COETZEE | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[3] | Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE | Hoer Volkskool | No | - | |
[4] | Keaton Holm | ZA | Pearson High School | No | - |
- | liyabona sgobongo | Advantage Primary | No | - | |
- | Marius van Eeden | ZA | Hoerskool Nico Malan | No | - |
- | livenkosi sgobongo | Advantage Primary | No | - | |
- | Bryce Paxton | Grey High School | No | - | |
- | George Pieterse | Jeffrey'S Bay Tennis Club | No | - | |
- | Richard KUNNEKE | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
- | Luke Nell | Framesby High School | No | - | |
- | Rashay Nathoo | Grey Junior School | No | - | |
- | Emil VILJOEN | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-08-22 8:00am | A2 | PELTC - Court 9 |
Emil VILJOEN
|
livenkosi sgobongo
|
6-1, 6-2 |
2020-08-22 8:00am | A3 | PELTC - Court 10 |
Keaton Holm [4]
|
Richard KUNNEKE
|
2-6, 3-6 |
2020-08-22 8:00am | A4 | PELTC - Court 11 |
liyabona sgobongo
|
Marius van Eeden
|
6-4, 1-6, 0-6 |
2020-08-22 9:30am | A5 | PELTC - Court 1 |
George Pieterse
|
Bryce Paxton
|
1-6, 1-6 |
2020-08-22 9:30am | A7 | PELTC - Court 2 |
Rashay Nathoo
|
Luke Nell
|
2-6, 1-6 |
2020-08-22 11:30am | A9 | PELTC - Court 11 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Emil VILJOEN
|
6-3, 6-1 |
2020-08-22 12:30pm | A10 | PELTC - Court 1 |
Richard KUNNEKE
|
Marius van Eeden
|
6-2, 6-1 |
2020-08-22 1:00pm | A11 | PELTC - Court 2 |
Bryce Paxton
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [3]
|
6-2, 2-6, 2-6 |
2020-08-22 1:00pm | A12 | PELTC - Court 3 |
Luke Nell
|
Johan COETZEE [2]
|
1-6, 6-2, 1-6 |
2020-08-23 8:00am | A13 | PELTC - Court 11 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Richard KUNNEKE
|
4-6, 7-6(4), 6-10 |
2020-08-23 9:30am | A14 | PELTC - Court 1 |
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [3]
|
Johan COETZEE [2]
|
6-4, 7-6(4) |
2020-08-23 12:30pm | A15 | PELTC - Court 3 |
Richard KUNNEKE
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [3]
|
6-4, 6-4 |
2020-08-23 12:30pm | B1 | PELTC - Court 4 |
Brandon RIESEBERG [1]
(Ret.)
|
Johan COETZEE [2]
|
6-6 Retired |
2020-08-23 9:30am | C1 | PELTC - Court 2 |
Emil VILJOEN
|
Marius van Eeden
|
6-4, 6-4 |
2020-08-23 9:30am | C2 | PELTC - Court 3 |
Bryce Paxton
|
Luke Nell
|
6-3, 6-1 |
2020-08-23 12:30pm | C3 | PELTC - Court 5 |
Emil VILJOEN
|
Bryce Paxton
|
1-6, 5-7 |
2020-08-23 12:30pm | D1 | PELTC - Court 6 |
Marius van Eeden
|
Luke Nell
|
3-6, 0-6 |
2020-08-22 1:00pm | E2 | PELTC - Court 4 |
Keaton Holm [4]
|
liyabona sgobongo
|
6-1, 7-5 |
2020-08-23 9:30am | E5 | PELTC - Court 4 |
livenkosi sgobongo
|
Keaton Holm [4]
|
0-6, 0-6 |
2020-08-23 9:30am | E6 | PELTC - Court 5 |
George Pieterse
|
Rashay Nathoo
|
6-3, 6-0 |
2020-08-23 12:30pm | E7 | PELTC - Court 7 |
Keaton Holm [4]
|
George Pieterse
|
6-1, 6-3 |
N/A | F1 | PELTC - Court 8 |
livenkosi sgobongo
|
Rashay Nathoo
(Did not play)
|
Walkover |