BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Awert Viljoen | ZA | Truida Kestell | No | - |
- | Martin Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
- | Luke Hart | Grayston Prep Tennis | No | - | |
- | Anroux van Gaalen | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
- | Ayden Nel | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
[8] | Omphile Sekhute | ZA | Curro School Serengeti | No | - |
[4] | Koketso Lephotho | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Dietmar Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Jordan Coetzee | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Atlegang Mokwatlo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Kaleb Kelly | Marks Park Sports Club | No | - | |
- | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[5] | Aidan McConnell | ZA | Monumentpark Primary | No | - |
[7] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
- | Justin Coetzee | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | No | - |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Blayne Nel | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
- | Nhlamulo Baloyi | ZA | River Ridge | No | - |
[3] | Mpho Bowers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
[6] | Yusuf Osman | ZA | Durban Preparatory High School | No | - |
- | Jayson Maxson | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Drihan De Klerk | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Madox Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Diwan Serfontein | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Kgosietsile Tlhatlha | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Karabo Lepekola | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
[2] | Ruben Smit | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Matthys van Niekerk | Lowveld Juniors | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-22 1:30pm | A1 | GEHQ - Court 1 |
Awert Viljoen [1]
|
Martin Swart
|
6-0, 6-0 |
2023-09-22 1:30pm | A2 | GEHQ - Court 2 |
Tshenolo Letsapa
|
Luke Hart
|
6-2, 6-3 |
2023-09-22 1:30pm | A3 | GEHQ - Court 3 |
Anroux van Gaalen
|
Unathi Gabelane
|
3-6, 2-6 |
2023-09-22 1:30pm | A4 | GEHQ - Court 4 |
Ayden Nel
|
Omphile Sekhute [8]
|
6-7, 3-6 |
2023-09-22 1:30pm | A5 | GEHQ - Court 5 |
Koketso Lephotho [4]
|
Dietmar Swart
|
6-2, 6-0 |
2023-09-22 1:30pm | A6 | GEHQ - Court 6 |
Jordan Coetzee
|
Luca Muller
|
5-7, 4-6 |
2023-09-22 1:30pm | A7 | GEHQ - Court 7 |
Atlegang Mokwatlo
|
Kaleb Kelly
|
2-6, 5-7 |
2023-09-22 1:30pm | A8 | GEHQ - Court 8 |
Ungakum Magigaba
|
Aidan McConnell [5]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-22 1:30pm | A9 | GEHQ - Court 9 |
Michael Gell [7]
|
Justin Coetzee
|
6-1, 6-0 |
2023-09-22 1:30pm | A10 | GEHQ - Court 10 |
Sebastian Gründel
|
Takuto Kasahara
|
6-3, 6-4 |
2023-09-22 1:30pm | A11 | GEHQ - Court 11 |
Uyamamela Magigaba
|
Blayne Nel
|
0-6, 1-6 |
2023-09-22 1:30pm | A12 | GEHQ - Court 12 |
Nhlamulo Baloyi
|
Mpho Bowers [3]
|
6-7, 1-6 |
2023-09-22 1:30pm | A13 | GEHQ - Court 13 |
Yusuf Osman [6]
|
Jayson Maxson
|
6-1, 6-0 |
2023-09-22 1:30pm | A14 | GEHQ - Court 14 |
Drihan De Klerk
|
Madox Swart
|
1-6, 3-6 |
2023-09-22 1:30pm | A15 | GEHQ - Court 15 |
Diwan Serfontein
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
6-1, 7-5 |
2023-09-22 2:45pm | A16 | GEHQ - Court 1 |
Karabo Lepekola
|
Ruben Smit [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-09-23 9:15am | A17 | GEHQ - Court 16 |
Awert Viljoen [1]
|
Tshenolo Letsapa
|
6-2, 6-1 |
N/A | A18 | GEHQ - Court 1 |
Unathi Gabelane
|
Omphile Sekhute [8]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-23 10:30am | A19 | GEHQ - Court 2 |
Koketso Lephotho [4]
|
Luca Muller
|
6-1, 6-2 |
2023-09-23 10:30am | A20 | GEHQ - Court 3 |
Kaleb Kelly
|
Aidan McConnell [5]
|
0-6, 1-6 |
2023-09-23 10:30am | A21 | GEHQ - Court 4 |
Michael Gell [7]
|
Sebastian Gründel
|
5-7, 7-6, 6-1 |
2023-09-23 10:30am | A22 | GEHQ - Court 5 |
Blayne Nel
|
Mpho Bowers [3]
|
6-3, 1-6, 5-7 |
2023-09-23 10:30am | A23 | GEHQ - Court 6 |
Yusuf Osman [6]
|
Madox Swart
|
6-0, 6-1 |
2023-09-23 10:30am | A24 | GEHQ - Court 7 |
Diwan Serfontein
|
Ruben Smit [2]
(Ret.)
|
0-1 Retired |
2023-09-24 8:00am | A25 | GEHQ - Court 9 |
Awert Viljoen [1]
|
Unathi Gabelane
|
6-3, 6-2 |
2023-09-24 8:00am | A26 | GEHQ - Court 10 |
Koketso Lephotho [4]
|
Aidan McConnell [5]
|
7-5, 6-2 |
2023-09-24 8:00am | A27 | GEHQ - Court 11 |
Michael Gell [7]
|
Mpho Bowers [3]
|
2-6, 2-6 |
2023-09-24 8:00am | A28 | GEHQ - Court 12 |
Yusuf Osman [6]
|
Diwan Serfontein
|
6-1, 6-1 |
2023-09-24 1:00pm | A29 | GEHQ - Court 13 |
Awert Viljoen [1]
(Def.)
|
Koketso Lephotho [4]
|
6-4, 3-6, 2-5 Default |
2023-09-24 1:00pm | A30 | GEHQ - Court 14 |
Mpho Bowers [3]
|
Yusuf Osman [6]
|
6-1, 6-4 |
2023-09-25 11:45am | A31 | GEHQ - Court 7 |
Koketso Lephotho [4]
|
Mpho Bowers [3]
(Ret.)
|
1-1 Retired |
N/A | B1 | - |
Awert Viljoen [1]
(Did not play)
|
Yusuf Osman [6]
|
Walkover |
2023-09-25 9:15am | C1 | GEHQ - Court 3 |
Unathi Gabelane
|
Aidan McConnell [5]
|
3-6, 3-6 |
2023-09-25 9:15am | C2 | GEHQ - Court 4 |
Michael Gell [7]
|
Diwan Serfontein
|
6-7, 5-7 |
2023-09-25 2:15pm | C3 | GEHQ - Court 1 |
Aidan McConnell [5]
|
Diwan Serfontein
|
6-0, 6-2 |
2023-09-25 2:15pm | D1 | GEHQ - Court 2 |
Unathi Gabelane
|
Michael Gell [7]
|
4-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | E2 | GEHQ - Court 7 |
Luca Muller
|
Kaleb Kelly
|
6-3, 6-2 |
2023-09-24 10:30am | E3 | GEHQ - Court 8 |
Sebastian Gründel
|
Blayne Nel
|
3-6, 6-4, 10-8 |
2023-09-25 9:15am | E5 | GEHQ - Court 5 |
Tshenolo Letsapa
|
Luca Muller
|
3-6, 0-6 |
2023-09-24 2:15pm | E6 | GEHQ - Court 16 |
Sebastian Gründel
|
Madox Swart
|
6-3, 2-6, 4-10 |
2023-09-25 2:15pm | E7 | GEHQ - Court 3 |
Luca Muller
|
Madox Swart
|
6-2, 6-2 |
2023-09-25 2:15pm | F1 | GEHQ - Court 4 |
Tshenolo Letsapa
|
Sebastian Gründel
|
1-6, 6-2, 10-8 |
N/A | G3 | GEHQ - Court 5 |
Kaleb Kelly
|
Blayne Nel
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-23 10:30am | I1 | GEHQ - Court 8 |
Martin Swart
|
Luke Hart
|
6-4, 6-4 |
2023-09-23 10:30am | I2 | GEHQ - Court 9 |
Anroux van Gaalen
|
Ayden Nel
|
6-2, 6-4 |
2023-09-23 10:30am | I3 | GEHQ - Court 10 |
Dietmar Swart
|
Jordan Coetzee
|
1-6, 1-6 |
2023-09-23 10:30am | I4 | GEHQ - Court 11 |
Atlegang Mokwatlo
|
Ungakum Magigaba
|
3-6, 4-6 |
2023-09-23 10:30am | I5 | GEHQ - Court 12 |
Justin Coetzee
|
Takuto Kasahara
|
1-6, 7-5, 0-10 |
2023-09-23 10:30am | I6 | GEHQ - Court 13 |
Uyamamela Magigaba
|
Nhlamulo Baloyi
|
0-6, 1-6 |
2023-09-23 10:30am | I7 | GEHQ - Court 14 |
Jayson Maxson
|
Drihan De Klerk
|
6-0, 6-1 |
2023-09-23 10:30am | I8 | GEHQ - Court 15 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Karabo Lepekola
|
2-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | I9 | GEHQ - Court 9 |
Martin Swart
|
Anroux van Gaalen
|
0-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | I10 | GEHQ - Court 10 |
Jordan Coetzee
|
Ungakum Magigaba
|
6-1, 7-5 |
2023-09-24 10:30am | I11 | GEHQ - Court 11 |
Takuto Kasahara
|
Nhlamulo Baloyi
|
3-6, 1-6 |
2023-09-24 10:30am | I12 | GEHQ - Court 12 |
Jayson Maxson
|
Karabo Lepekola
|
6-3, 6-3 |
2023-09-25 9:15am | I13 | GEHQ - Court 6 |
Anroux van Gaalen
|
Jordan Coetzee
|
4-6, 3-6 |
2023-09-25 9:15am | I14 | GEHQ - Court 7 |
Nhlamulo Baloyi
|
Jayson Maxson
|
6-0, 6-2 |
2023-09-25 2:15pm | I15 | GEHQ - Court 6 |
Jordan Coetzee
|
Nhlamulo Baloyi
|
2-6, 2-6 |
2023-09-25 2:15pm | J1 | GEHQ - Court 7 |
Anroux van Gaalen
|
Jayson Maxson
|
No Result |
2023-09-25 9:15am | K1 | GEHQ - Court 8 |
Martin Swart
|
Ungakum Magigaba
|
1-6, 1-6 |
2023-09-25 9:15am | K2 | GEHQ - Court 9 |
Takuto Kasahara
|
Karabo Lepekola
|
7-5, 6-2 |
2023-09-25 2:15pm | K3 | GEHQ - Court 8 |
Ungakum Magigaba
|
Takuto Kasahara
|
4-6, 2-6 |
N/A | L1 | GEHQ - Court 9 |
Martin Swart
(Did not play)
|
Karabo Lepekola
|
Walkover |
2023-09-24 10:30am | M1 | GEHQ - Court 13 |
Luke Hart
|
Ayden Nel
|
0-6, 0-6 |
2023-09-24 10:30am | M2 | GEHQ - Court 14 |
Dietmar Swart
|
Atlegang Mokwatlo
|
2-6, 0-6 |
2023-09-24 10:30am | M3 | GEHQ - Court 15 |
Justin Coetzee
|
Uyamamela Magigaba
|
6-0, 3-6, 10-6 |
2023-09-24 10:30am | M4 | GEHQ - Court 16 |
Drihan De Klerk
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
2-6, 4-6 |
2023-09-25 9:15am | M5 | GEHQ - Court 10 |
Ayden Nel
|
Atlegang Mokwatlo
|
6-3, 6-0 |
2023-09-25 9:15am | M6 | GEHQ - Court 11 |
Justin Coetzee
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
7-5, 3-6, 10-4 |
N/A | M7 | GEHQ - Court 10 |
Ayden Nel
(Did not play)
|
Justin Coetzee
|
Walkover |
2023-09-25 2:15pm | N1 | GEHQ - Court 11 |
Atlegang Mokwatlo
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
7-5, 7-5 |
2023-09-25 9:15am | O1 | GEHQ - Court 12 |
Luke Hart
|
Dietmar Swart
|
0-6, 2-6 |
2023-09-25 9:15am | O2 | GEHQ - Court 13 |
Uyamamela Magigaba
|
Drihan De Klerk
|
6-1, 6-1 |
2023-09-25 2:15pm | O3 | GEHQ - Court 12 |
Dietmar Swart
|
Uyamamela Magigaba
|
6-4, 6-3 |
2023-09-25 2:15pm | P1 | GEHQ - Court 13 |
Luke Hart
|
Drihan De Klerk
|
No Result |