MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew HARRIS | Rivonia Recreation Club | No | - | |
[2] | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | No | - |
[3] | Jason HARRIS | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[4] | Deon Kearns | ZA | Rustenburg High | No | - |
[5] | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
[6] | Ruben JOUBERT | ZA | Hoër Landbouskool Boland | No | - |
[7] | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
[8] | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Monde Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | No | - | |
- | David Kopping | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
- | ANGELO PHILIPPIDES | German Country Club | No | - | |
- | Seth ARENDS | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Jazib AHMED | ZA | Steyn City School | No | - |
- | Alman AHMED | ZA | Steyn City School | No | - |
- | Taheem AHMED | Steyn City School | No | - | |
- | Ayrton Vermaak | ZA | Benoni Country Club | No | - |
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
- | JOHN MARX | ZA | Eldoraigne Hoërskool | No | - |
- | Reuben Mattheus | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Mpho Jantjies | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepiso Mooka | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Cameron OLIVER | ZA | Curro Hillcrest | No | - |
- | Lefa Moganedi | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Conrad Badenhorst | ZA | KPM TENNIS CLUB | No | - |
- | Christian Smith | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | Tapiwa Mutiwanyuka | ZW | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Connor ARMSTRONG | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Johannes Adam | ZA | Westville Boys High | No | - |
- | Hendrik Uys | Parow Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | PTC - Court 1 |
Taheem AHMED
|
Rooskrantz Jaydan
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-22 1:30pm | A3 | PTC - Court 2 |
ANGELO PHILIPPIDES
|
Eric Matjiane
|
6-1, 6-3 |
2023-09-22 1:30pm | A4 | PTC - Court 3 |
David Kopping
|
Heinrich Rootman [5]
|
1-6, 0-6 |
2023-09-22 1:30pm | A5 | PTC - Court 4 |
Deon Kearns [4]
|
Mpho Jantjies
|
6-0, 6-0 |
2023-09-22 1:30pm | A6 | PTC - Court 5 |
Reuben Mattheus
|
Jazib AHMED
|
3-6, 1-6 |
2023-09-22 1:30pm | A7 | PTC - Court 6 |
Tapiwa Mutiwanyuka
|
Christian Smith
|
0-6, 2-6 |
N/A | A8 | PTC - Court 1 |
Tshepiso Mooka
(Did not play)
|
MARK AGGENBACH [7]
|
Walkover |
2023-09-22 2:45pm | A9 | PTC - Court 2 |
Dylan DU TOIT [8]
|
Heinrich WASSERFALL
|
2-6, 6-7(5) |
N/A | A10 | PTC - Court 3 |
Monde Magigaba
(Did not play)
|
JOHN MARX
|
Walkover |
2023-09-22 2:45pm | A11 | PTC - Court 4 |
Seth ARENDS
|
VIC ATAM
|
4-6, 2-6 |
2023-09-22 2:45pm | A12 | PTC - Court 5 |
Luc Lindeque
|
Jason HARRIS [3]
|
3-6, 1-6 |
2023-09-22 2:45pm | A13 | PTC - Court 6 |
Ruben JOUBERT [6]
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
6-3, 6-7(5), 7-6 |
2023-09-22 4:00pm | A14 | PTC - Court 1 |
Lefa Moganedi
|
Cameron OLIVER
|
4-6, 5-7 |
2023-09-22 4:00pm | A15 | PTC - Court 2 |
Alman AHMED
|
Conrad Badenhorst
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 7:30am | A16 | PTC - Court 1 |
Ayrton Vermaak
|
Munashe TEBURU [2]
|
4-6, 7-6(3), 6-7 |
2023-09-23 8:00am | A17 | PTC - Court 5 |
Matthew HARRIS [1]
|
Taheem AHMED
|
6-0, 6-1 |
2023-09-23 8:00am | A18 | PTC - Court 6 |
ANGELO PHILIPPIDES
|
Heinrich Rootman [5]
|
4-6, 1-6 |
2023-09-23 8:00am | A19 | PTC - Court 7 |
Deon Kearns [4]
|
Jazib AHMED
|
6-2, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A20 | PTC - Court 1 |
Christian Smith
|
MARK AGGENBACH [7]
|
6-1, 6-0 |
2023-09-23 9:15am | A21 | PTC - Court 2 |
Heinrich WASSERFALL
|
JOHN MARX
|
6-1, 6-1 |
2023-09-23 9:15am | A22 | PTC - Court 3 |
VIC ATAM
|
Jason HARRIS [3]
|
1-6, 3-6 |
2023-09-23 9:15am | A23 | PTC - Court 4 |
Ruben JOUBERT [6]
|
Cameron OLIVER
|
4-6, 6-2, 6-2 |
2023-09-23 9:15am | A24 | PTC - Court 5 |
Alman AHMED
|
Munashe TEBURU [2]
|
4-6, 4-6 |
2023-09-23 1:00pm | A25 | PTC - Court 1 |
Matthew HARRIS [1]
|
Heinrich Rootman [5]
|
6-1, 6-2 |
2023-09-23 1:00pm | A26 | PTC - Court 2 |
Deon Kearns [4]
|
Christian Smith
|
6-4, 6-4 |
2023-09-23 1:00pm | A27 | PTC - Court 3 |
Heinrich WASSERFALL
|
Jason HARRIS [3]
|
4-6, 2-6 |
2023-09-23 1:00pm | A28 | PTC - Court 4 |
Ruben JOUBERT [6]
|
Munashe TEBURU [2]
|
7-5, 6-1 |
2023-09-24 11:45am | A29 | PTC - Court 3 |
Matthew HARRIS [1]
|
Deon Kearns [4]
|
6-3, 6-4 |
2023-09-24 11:45am | A30 | PTC - Court 4 |
Jason HARRIS [3]
|
Ruben JOUBERT [6]
|
6-4, 6-0 |
2023-09-25 8:00am | A31 | PTC - Court 1 |
Matthew HARRIS [1]
|
Jason HARRIS [3]
|
6-3, 7-5 |
2023-09-25 8:00am | B1 | PTC - Court 2 |
Deon Kearns [4]
|
Ruben JOUBERT [6]
|
6-2, 6-4 |
2023-09-24 9:15am | C1 | PTC - Court 5 |
Heinrich Rootman [5]
|
Christian Smith
|
7-6(5), 7-6(7) |
2023-09-24 9:15am | C2 | PTC - Court 6 |
Heinrich WASSERFALL
|
Munashe TEBURU [2]
(Ret.)
|
6-3, 2-0 Retired |
2023-09-25 8:00am | C3 | PTC - Court 3 |
Heinrich Rootman [5]
|
Heinrich WASSERFALL
|
6-1, 6-3 |
2023-09-25 9:15am | D1 | PTC - Court 1 |
Christian Smith
|
Munashe TEBURU [2]
|
6-4, 6-3 |
N/A | E1 | PTC - Court 1 |
Taheem AHMED
(Did not play)
|
ANGELO PHILIPPIDES
|
Walkover |
2023-09-24 8:00am | E2 | PTC - Court 2 |
Jazib AHMED
|
MARK AGGENBACH [7]
|
3-6, 6-3, 5-10 |
2023-09-24 8:00am | E3 | PTC - Court 3 |
JOHN MARX
|
VIC ATAM
|
4-6, 5-7 |
2023-09-24 8:00am | E4 | PTC - Court 4 |
Cameron OLIVER
|
Alman AHMED
|
4-6, 3-6 |
2023-09-24 1:00pm | E5 | PTC - Court 1 |
ANGELO PHILIPPIDES
|
MARK AGGENBACH [7]
|
3-6, 4-6 |
N/A | E6 | PTC - Court 2 |
VIC ATAM
|
Alman AHMED
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-25 9:15am | E7 | PTC - Court 2 |
MARK AGGENBACH [7]
|
VIC ATAM
|
6-3, 7-5 |
2023-09-24 2:15pm | G2 | GEHQ - |
JOHN MARX
|
Cameron OLIVER
|
7-6(6), 3-6, 10-4 |
N/A | G3 | PTC - Court 3 |
Jazib AHMED
(Did not play)
|
JOHN MARX
|
Walkover |
2023-09-23 9:15am | I2 | PTC - Court 6 |
Eric Matjiane
|
David Kopping
|
7-6(5), 7-5 |
2023-09-23 9:15am | I3 | PTC - Court 7 |
Mpho Jantjies
|
Reuben Mattheus
|
1-6, 3-6 |
2023-09-23 10:30am | I4 | PTC - Court 1 |
Tapiwa Mutiwanyuka
|
Tshepiso Mooka
|
6-0, 6-3 |
2023-09-23 10:30am | I6 | PTC - Court 2 |
Seth ARENDS
|
Luc Lindeque
|
6-4, 2-6, 7-10 |
2023-09-23 10:30am | I7 | PTC - Court 3 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Lefa Moganedi
|
2-6, 7-5, 5-10 |
2023-09-23 10:30am | I8 | PTC - Court 4 |
Conrad Badenhorst
|
Ayrton Vermaak
|
1-6, 0-6 |
2023-09-23 2:15pm | I9 | PTC - Court 7 |
Rooskrantz Jaydan
|
Eric Matjiane
|
6-3, 6-0 |
2023-09-23 2:15pm | I10 | PTC - Court 2 |
Reuben Mattheus
|
Tapiwa Mutiwanyuka
|
6-2, 6-1 |
2023-09-23 2:15pm | I11 | PTC - Court 3 |
Dylan DU TOIT [8]
|
Luc Lindeque
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 2:15pm | I12 | PTC - Court 4 |
Lefa Moganedi
|
Ayrton Vermaak
|
1-6, 3-6 |
2023-09-24 10:30am | I13 | PTC - Court 1 |
Rooskrantz Jaydan
|
Reuben Mattheus
|
2-6, 4-6 |
2023-09-24 10:30am | I14 | PTC - Court 2 |
Dylan DU TOIT [8]
|
Ayrton Vermaak
|
6-2, 6-2 |
2023-09-25 9:15am | I15 | PTC - Court 4 |
Reuben Mattheus
|
Dylan DU TOIT [8]
|
0-6, 2-6 |
N/A | J1 | PTC - Court 5 |
Rooskrantz Jaydan
|
Ayrton Vermaak
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-24 10:30am | K1 | PTC - Court 3 |
Eric Matjiane
|
Tapiwa Mutiwanyuka
|
2-6, 6-7(1) |
2023-09-24 10:30am | K2 | PTC - Court 4 |
Luc Lindeque
|
Lefa Moganedi
|
6-1, 6-0 |
2023-09-25 9:15am | K3 | PTC - Court 6 |
Tapiwa Mutiwanyuka
|
Luc Lindeque
|
6-4, 6-2 |
2023-09-25 10:30am | L1 | PTC - Court 1 |
Eric Matjiane
|
Lefa Moganedi
|
6-3, 6-1 |
2023-09-24 8:00am | M2 | PTC - Court 5 |
Mpho Jantjies
|
Tshepiso Mooka
|
7-6(5), 6-2 |
N/A | M4 | PTC - Court 6 |
Pieter Janse Van Rensburg
(Did not play)
|
Conrad Badenhorst
|
Walkover |
2023-09-24 1:00pm | M5 | PTC - Court 3 |
David Kopping
|
Mpho Jantjies
|
1-6, 6-4, 10-6 |
N/A | M6 | PTC - Court 4 |
Seth ARENDS
|
Conrad Badenhorst
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-24 2:45pm | M7 | GEHQ - |
David Kopping
|
Seth ARENDS
|
5-7, 6-4, 3-10 |